Infekcje Clostridium związane z alloprzeszczepami mięśniowo-szkieletowymi

Alloprzeszczepy są powszechnie stosowane w chirurgii rekonstrukcyjnej ortopedycznej. W 2001 r. Około 775 000 alloprzeszczepów mięśniowo-szkieletowych zostało rozprowadzonych przez amerykańskie banki tkanek. Po śmierci z powodu sepsy Clostridium sordellii 23-letniego mężczyzny, który otrzymał skażony allograft z banku tkanek (Tissue Bank A), Centers for Disease Control and Prevention zainicjowały badanie, w tym udoskonalone ustalenie przypadku, metod wykorzystywane do odzyskiwania, przetwarzania i testowania tkanki. Metody
Przypadek infekcji clostridium związanej z aloprzeszczepem został zdefiniowany jako potwierdzona kulturowo infekcja miejsca operacyjnego w ciągu jednego roku po wszczepieniu alloprzeszczepu, od stycznia 1998 r. Do marca 2002 r. Prześledziliśmy tkanki do banków tkanek, które odzyskiwały i przetwarzały te tkanki. Oceniliśmy również współczynniki ryzyka i współczynniki ryzyka dla infekcji Clostridium dla tkanek przetwarzanych przez wszczepiony bank tkanek oraz sprawdzone metody przetwarzania i testowania stosowane przez różne banki tkanek.
Wyniki
Zidentyfikowano czternastu pacjentów, z których wszyscy otrzymali alloprzeszczepy przetwarzane przez Tissue Bank A. Częstość zakażenia Clostridium wynosiła 0,12% wśród pacjentów, którzy otrzymali tkanki sportowe (tj. Ścięgna, kłykcia udowe, łąkotki) z banku tkanek A i 0,36 procent. wśród osób, które w szczególności otrzymały kłykci kości udowych. Współczynniki ryzyka dla infekcji Clostridium z tkanek przetwarzanych przez Tissue Bank A, w porównaniu z tkankami z innych banków tkanek, były nieskończone (P <0,001) dla alloprzeszczepów mięśniowo-szkieletowych, tkanek medycyny sportowej lub ścięgien. Ponieważ tkanki tkankowego banku A były hodowane tylko po potraktowaniu ich niekorobójczym roztworem przeciwdrobnoustrojowym, niektóre wyniki testu były prawdopodobnie fałszywie negatywne. Tkanki od implikowanych dawców zostały uwolnione pomimo izolacji flory Clostridium lub jelit z innych miejsc anatomicznych lub zgłoszeń zakażeń u innych biorców.
Wnioski
Infekcje Clostridium śledzono do wszczepienia alloprzeszczepu. Zapewniamy tymczasowe zalecenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa transplantacji tkanek. Banki tkanek powinny walidować procesy i metody hodowli. Niezbędne są metody sterylizacji, które nie wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie przeszczepionej tkanki, aby zapobiegać infekcjom związanym z allograftem.
Wprowadzenie
Heteroprzeszczepy tkankowe są powszechnie stosowane w chirurgicznych zabiegach ortopedycznych. W 2001 r. Amerykańskie banki tkanek rozpowszechniły około 875 000 alloprzeszczepów mięśniowo-szkieletowych w porównaniu z 350 000 w 1990 r.1 W przeciwieństwie do banków krwi, istnieje stosunkowo niewielki nadzór regulacyjny nad bankami tkanek, które mogą odzyskiwać, przetwarzać i dystrybuować tkanki w wielu stanach.
Przetworzone allografie tkanek niekoniecznie są sterylne i mogą powodować wirusowe (wirusowe zapalenie wątroby typu B, 3 wirusowe zapalenie wątroby typu C, 4-6 lub ludzki wirus upośledzenia odporności) 7 lub bakteryjne (gram-ujemne organizmy lub enterokoki ).2.8-10 Zapalenie stawów sekrecyjnym z użyciem Clostridium pozostaje rzadkie powikłania zabiegów ortopedycznych.11-17 Po śmierci z powodu sepsy Clostridium sordellii 23-letniego mężczyzny, który otrzymał przeszczep allogeniczny mięśniowo-szkieletowych, 8 Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zwiększyło wysiłki w celu znalezienia przypadków zakażenia wywołane alloprzeszczepem Clostridium i przeprowadziły badanie metod przetwarzania i testowania stosowanych przez bank tkanek (zwany dalej Tissue Bank A), który przetworzył allogeniczność tego pacjenta
[podobne: diklofenak, Mimośród, nutrend ]
[przypisy: arcania gothic 4 crack, ucisk worka oponowego, udar pnia mózgu rokowania ]